Realizując projekt edukacyjny „100 lat Polski”, w miesiącu maju zainspirowani barwami narodowymi oraz upodobaniami kulinarnymi naszych dzieci menu przedszkolne troszkę się zmieniło.
W jadłospisie pojawiły się dania obiadowe oraz przekąski i desery, które cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Zachęciliśmy nasze dzieci do tego, aby tym razem i one pomagały w przygotowaniu niektórych potraw:

  • czerwona galaretka z bitą śmietaną,

  • buchty ( kluski na parze),

  • spaghetti po bolońsku,

  • kaszka na mleku z sosem truskawkowym,

  • przekąski z mozzarellą i pomidorami (kanapki i szaszłyki).

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu na czas wakacji ogłoszona została wakacyjna akcja „Ojczyzna widziana oczami dziecka”.


Zachęcamy wszystkich rodziców oraz dzieci do wspólnego fotografowania ciekawych zakątków naszego kraju.
Po wakacjach zdjęcia zostaną umieszczone na przygotowanej mapie Polski.

Życzymy powodzenia

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w patriotycznym przemarszu na Kozielski Rynek w biało-czerwonych barwach. Rozdawały własnoręcznie wykonane flagi i chorągiewki. To początek świętowania w mieście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Specjalnie na tę okazję dzieci odśpiewały piosenkę „Jestem polką i Polakiem”. Do listopada w całym mieście kędzierzyńsko-kozielskie szkoły i przedszkola planują wydarzenia związane z tą ważną rocznicą.

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego pt.: „100 lat dla Polski” należało w miesiącu maju wykonać flagę według pomysłu dzieci. Pomysłów było wiele, ale najbardziej spodobał się pomysł wykonania flagi z białych i czerwonych serwetek. Powstała flaga dużych rozmiarów ponieważ nasze pracowite dzieci bardzo zaangażowały się w jej tworzenie. Dzieci w strojach galowych jako poczet sztandarowy z honorami zawiesiły flagę w holu przedszkola. I tak powstał kącik patriotyczny w przedszkolu, który będzie wszystkim przypominał o zbliżającym się Święcie Niepodległości.