Cieszymy się Polsko z Twojej wolności
Wspólnie świętujemy Dzień Niepodległości

Dzisiaj w naszym przedszkolu przeżywaliśmy podniosłą uroczystość 11 Listopada „Dzień Niepodległości”. Na uroczystej akademii zgromadziliśmy się w holu przedszkola, który specjalnie na tę okazję został odświętnie udekorowany w barwach biało-czerwonych. Były pieśni i wiersze patriotyczne, a o godzinie 1111 wspólnie z całą Polską odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na zakończenie tej uroczystej akademii poczet sztandarowy wyprowadził flagę Polski, która zawisła na budynku naszego przedszkola. Wszystkim Polkom i Polakom, tym dużym i tym małym życzymy wiele radości i zadowolenia z niepodległości.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „100 LAT DLA POLSKI” nauczyciele naszego przedszkola przygotowali dla dzieci inscenizację legendy „O smoku wawelskim”.

W starym Krakowie rozegrała się cała historia wawelskiego smoka. Ale tym razem jak wszyscy zauważyli, żeśmy legendę trochę zmienili. Smok nie pił Wisły i nie pękł wcale. Szewczyk smoczysko poprosił ładnie, by smok sobie poszedł i gdzieś indziej popłoch wzniecił.
Taka wersja wydarzeń bardzo spodobała się naszym małym widzom, którzy bardzo żywiołowo reagowali w trakcie całego spektaklu.

Realizując projekt edukacyjny „Sto lat dla Polski” Publiczne Przedszkole nr 15 wspólnie z Publicznym Przedszkolem nr 14 zorganizowało zawody sportowe dla przedszkolaków.
Przedszkolny orszak dzieci ubranych w barwy narodowe wyruszył spod Przedszkola nr 15 przemierzając ulice naszego miasta.
Wszyscy spotkaliśmy się w kozielskim parku, gdzie została wytyczona 100 metrowa trasa biegu. Na starcie stanęło 36 dzieci: dwie drużyny po 18 dzieci z każdego przedszkola.
Uczestnicy biegu dotarli do mety, a dzieci z obu przedszkoli mocno ich dopingowały.
Dla sportowców przygotowaliśmy barwne dyplomy, a dla Przedszkola nr 15 i Przedszkola nr 14 pamiątkowe puchary z napisem Bieg „Sto lat dla Polski”.
Następnie dzieci z obu przedszkoli odwiedziły pomnik żołnierzy nad Odrą gdzie zapaliły znicze i złożyły biało-czerwone róże.
Dumni z tego, że jesteśmy Polakami oraz zadowoleni ze swoich sportowych wyczynów udaliśmy się do Przedszkola nr 14 gdzie przygotowano dla nas miłą niespodziankę. Czekały na nas pyszne owoce, woda z cytrynką, a pan Tomek specjalnie dla nas poprowadził zabawy w ogrodzie. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

W ramach realizacji programu „Sto lat dla Polski ”przez całe wakacje dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami przysyłały nam widokówki z wakacji oraz z podróży po Polsce. Kartki były wysyłane z różnych ciekawych miejsc i regionów naszego kraju. Z uzbieranych pocztówek powstała nasza „pocztówkowa mapa Polski”, którą umieściliśmy w holu przedszkola, w naszym kąciku patriotycznym. Codziennie nasza mapa przypomina nam o wakacjach oraz o tym jak piękna jest nasza Ojczyzna-Polska.