31 maja odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie pracy Małych Artystów. Każdy utalentowany uczestnik zajęć plastycznych otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek:) Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Gratulujemy I miejsca w konkursie plastycznym Osiedlowego Domu Kultury Komes.

W tym roku szkolnym  2018/2019 w naszym przedszkolu ponowiło swoją działalność kółko plastyczne „Mały Artysta”. Dzieci starsze 5 - 6 letnie wykazujące zainteresowania i zdolności plastyczne mają możliwość rozwijania swoich talentów. Zajęcia odbywają się w pracowni plastycznej raz w tygodniu. W naszej pracowni dzieci mają stworzone bezpieczne warunki do pracy,  znajdują się tam także materiały plastyczne potrzebne do zajęć. Dzieci bardzo chętnie i intensywnie pracują, a swoje „dzieła” umieszczamy w holu przedszkola  w „Galerii Małego Artysty”. I tak powstała piękna jesienna kompozycja z materiału przyrodniczego i plastycznego, którą uzupełniliśmy o motywy andrzejkowe. Przed nami Święta Bożego Narodzenia więc postaramy się o piękny świąteczny wystrój w naszej Galerii.

Dzieci z kółka plastycznego „Mały Artysta” działającego w naszym przedszkolu postanowiły zmierzyć się z trudnym i nowym dla nich zadaniem. Otóż mając do dyspozycji zdjęcia zabytków naszego miasta Koźla oraz wykorzystując swoje doświadczenia związane z zabytkami utworzyły całkiem fajne szkice. Na następnych zajęciach zaczęły powstawać barwne ilustracje, które mniej lub bardziej szczegółowo oddawały rzeczywisty wygląd zabytków.

Przedszkole nasze zostało zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony zabytek” organizowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu. Wspólnie zdecydowaliśmy, które nasze prace zostaną wysłane do Opola i wybraliśmy dwie: Kościół Parafialny pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej oraz Baszta Koźle.