11 czerwca do Krasnalków przywędrowało dwoje niewielkich gości. Tuptuś i Stopka, dwa ślimaki winniczki, które z okazji Dnia Ślimaka podsumowującego całotygodniowe zajęcia na temat mieszkańców łąk postanowiły odwiedzić grupę Krasnalków. Dzieci mogły zobaczyć z bliska jak wygląda ślimak, dowiedziały się jak ważna jest muszla ślimaka, które czułki służą im do patrzenia, „czucia” smaku oraz „czucia” zapachów. Dowiedziały się, również, że ślimaki nie mają kości, mają tylko jedną nogę, która służy im do pełzania, mimo iż nie mają kości, posiadają zęby i mają ich naprawdę bardzo, bardzo dużo, bo nawet 25000. Krasnalki wiedzą też już, że nie muszą się skradać, żeby przyjrzeć się ślimakowi bliżej, ponieważ ślimak nie posiada żadnego mechanizmu słuchu, a ich śluz, mimo że dla większości z nas nie jest zbyt przyjemny, nie jest szkodliwy dla ludzi, wręcz przeciwnie- pomaga, dlatego stosuje się go m.in. w kremach do ciała.

Tuptuś i Piętka po wspólnych zajęciach wrócili do swojego tymczasowego schronienia, a dzieci mogły przyglądać się jak ich goście pałaszują ze smakiem różne zielone przysmaki (Tuptuś bardzo lubi łopian, a Piętka koperek). Po powrocie na swoją małą łączkę w ogródku Pani Natalki z pewnością oba winniczki opowiedziały swoim ślimaczym przyjaciołom o swoich nowych kolegach i koleżankach z grupy Krasnalków.

„Każde dziecko jest najwspanialsze we Wszechświecie. Zarówno w tym, który został odkryty, jak i w każdym jeszcze nieodkrytym.”
 Kala

1 czerwca całe przedszkole świętowało najradośniejsze przedszkolne święto- Dzień Dziecka. Od samego rana w całym przedszkolu słychać było wesołą muzykę, która zwiastowała cały dzień wesołej i szalonej zabawy. Krasnalki, mimo że najmłodsi, w radosnych wygłupach i zabawach nie ustępowały nawet starszym grupom. Były wspólne zabawy, łapanie baniek mydlanych, zabawy z piłką, wyścigi samochodzikami, zabawy z piłkami oraz to, co Przedszkolaki lubią najbardziej- dmuchany zamek! Radości oraz wspaniałej zabawy było bez końca. Aby wzmocnić się podczas zabawy Panie kucharki przygotowały pyszne kiełbaski z grilla oraz pyszną sałatkę. Krasnalkom wszystko bardzo smakowało. Po zakończonej zabawie wszystkie Przedszkolaki otrzymały prezenty z okazji swojego święta.

Grupę Krasnalków odwiedził sympatyczny gość. 26 maja odwiedziła nas mała pszczółka, którą zaprosiła do naszego przedszkola Pani Sandra- dla bezpieczeństwa dzieci była ona pluszowa. Pszczółka pokazała dzieciom jak wygląda jej ul, opowiedziała jak wygląda praca jej i jej sióstr. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda ul od środka, jak wyglądają kratki w których pszczoły tworzą miód. Chętne dzieci mogły spróbować pysznego miodu z waflem. Dzięki wizycie naszej nowej pszczelej przyjaciółki wszystkie Krasnalki wiedzą jak ważna i ciężka jest praca małych pszczółek i jak ważne jest abyśmy je chronili i darzyli szacunkiem. Z całą pewnością zaprosimy małą pszczółkę.

Za oknem zaświeciło wreszcie ciepłe wiosenne słonko. Przedszkolny plac zabaw wiosną jest miejscem codziennych zabaw dzieci. Krasnalki również uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, zjeżdżanie ze zjeżdżalni, zabawy na drabinkach, w pociągu, na huśtawkach. Z każdym dniem robi się coraz cieplej, dlatego z wielką przyjemnością cała grupa Krasnalków będzie bawiła się na dworze w każdej wolnej chwili.