21 września grupa Krasnali obchodziła swoje święto. Tego dnia z okazji obchodów Dnia Przedszkolaka podczas zabaw towarzyszyły nam kolorowe balony, muzyka oraz mnóstwo radości! Najbardziej spodobały nam się zabawy z chustą animacyjną. Z całą pewnością będziemy ją wykorzystywali podczas zabaw bardzo często.

Już we wrześniu grupa Krasnali wybrała się na swój pierwszy spacer po ogrodzie przedszkolnym. Zwiedziliśmy wszystkie zakątki oraz zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznych zabaw w ogrodzie. Po spacerze wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy bawiliśmy się do samego obiadku.

Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy,
w Dniu Babci i w Dniu Dziadka
życzenia Wam składamy.

Dnia 25 stycznia zaprosiliśmy do nas wyjątkowych Gości. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Goście mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.

Przedszkolaki zaprezentowały piosenki, tańce i recytowały wierszyki. Goście byli naprawdę wzruszeni. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych Gości były upominki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Do zabawy i tańca naszych Gości nie trzeba było wcale namawiać. Razem ruszyliśmy w tan… Dziękujemy serdecznie i życzymy z całego serca 100 lat!!!

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje ten ma kłopoty.

Realizując Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, zapoznałyśmy dzieci z podstawowymi zasadami dbania o zdrowy, piękny uśmiech. Codziennie rano szczotkujemy ząbki z zachowaniem kolejnych etapów tej czynności. W ten sposób wyrabiamy u dzieci nawyk mycia zębów i dbania o ich higienę. Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć….