Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy,
w Dniu Babci i w Dniu Dziadka
życzenia Wam składamy.

Dnia 25 stycznia zaprosiliśmy do nas wyjątkowych Gości. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Goście mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.

Przedszkolaki zaprezentowały piosenki, tańce i recytowały wierszyki. Goście byli naprawdę wzruszeni. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych Gości były upominki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Do zabawy i tańca naszych Gości nie trzeba było wcale namawiać. Razem ruszyliśmy w tan… Dziękujemy serdecznie i życzymy z całego serca 100 lat!!!

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje ten ma kłopoty.

Realizując Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, zapoznałyśmy dzieci z podstawowymi zasadami dbania o zdrowy, piękny uśmiech. Codziennie rano szczotkujemy ząbki z zachowaniem kolejnych etapów tej czynności. W ten sposób wyrabiamy u dzieci nawyk mycia zębów i dbania o ich higienę. Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć….

Pewien bardzo mały miś
do przedszkola przyszedł dziś.
I powiedział mi do uszka,
że najlepiej jest w maluszkach.

Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, a zwłaszcza te połączone z zabawą muzyczną. Kształtują one muzykalność dzieci i poczucie rytmu, rozwijają słuch i pamięć muzyczną, rozwijają sprawność manualną, ale przede wszystkim są okazją do swobodnej ekspresji  twórczej. Na z zajęciach z elementami metody Edukacji przez ruch według Doroty Dziamskiej zrobiliśmy nasze ulubione przytulani.

W październiku realizowaliśmy tematykę „Poznajemy warzywa i owoce”. W jej ramach poznaliśmy wiersz J. Brzechwy „Warzywa”, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „Chciała Zosia jabłuszek”, „W ogródku warzywnym”, wykonaliśmy prace plastyczne „Jabłuszka i gruszki” oraz „Marchewki”. Udaliśmy się też na Targowisko Miejskie, gdzie dzieci na straganie warzywnym oglądały okazy naturalne, rozpoznawały je i nazywały. Zwieńczeniem tematyki było zrobienie soku warzywno-owocowego. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie.