„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Dnia 01. 06. 2021 r. obchodziliśmy jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci DZIEŃ DZIECKA. Dlatego postanowiliśmy, aby był to wyjątkowy dzień, pełen atrakcji, uśmiechu i radości. Z samego rana wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekał na nas dmuchaniec, na którym dzieci mogły skakać do woli. Później tańczyliśmy do piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Były również wesołe zabawy z chustą animacyjną oraz dmuchanie baniek mydlanych. Dzieci otrzymały upominki, które bardzo ich ucieszyły. Na koniec czekał na nas poczęstunek z grilla. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny, pełen miłych i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim dzieciom życzymy, by słońce, które sprzyjało nam w tym dniu świeciło przez cały rok.

W naszym przedszkolu kącik muzyczny został poszerzony o bum bum rurki. Misie bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach muzycznych z wykorzystaniem tych instrumentów. Dzieci doskonale się bawiły, zajęcia przyniosły dużo fajnej zabawy i śmiechu. Bum bum rurki idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Zajęcia z nimi nie tylko wprowadzają dzieci w świat rytmu i melodii, mają również pozytywny wpływ na spostrzegawczość, wyobraźnię, a także umiejętność współpracy w grupie. Ponadto takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na instrumentach muzycznych. Dzieci bardzo się cieszyły z nowych instrumentów, na twarzy każdego dziecka można było zauważyć zadowolenie.

„Jesteśmy bezpieczni na drodze”

Do przedszkola co dzień rano

idę przez ulice z mamą.

Droga wcale nie jest łatwa,

bo na skrzyżowaniu światła.

W związku z omawianą tematyką kompleksową tygodnia Misie podczas zajęć poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznały się także z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych między innymi znakiem Stop i przejście dla pieszych. Wysłuchały wielu ciekawych opowiadań i bawiły się przy muzyce. Ponadto ćwiczyły bezpieczne przechodzenie po pasach oczywiście na zielonym świetle.

Wszystkie Misie wiedzą, że….

Czerwone światło stój,

zielone światło idź,

na żółtym świetle zawsze czekaj tak już musi być.

Misie wspaniale orientują się w zasadach zdrowego odżywiania. Zgromadzone w kąciku owoce zachęciły nas do zrobienia pysznego i przede wszystkim bardzo zdrowego soku owocowego.

Kiedy wszystkie owoce były już czyste i obrane nastał czas na zapoznanie się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką. Pozostało już tylko powrzucać owoce do sokowirówki

i obserwować wypływający z niej sok.

Wszystkim Misiom soczek bardzo smakował ponieważ był bez dodatku cukru i konserwantów.

Chętnych do picia soku nie brakowało…

Mniammm