Tuż przed zakończeniem roku szkolnego „Wiewiórki” odwiedziły pobliską Szkołę Podstawową nr 12. Przedszkolaki zostały tam przyjęte bardzo serdecznie. Wizyta była okazją do zwiedzania budynku szkoły, wysłuchania informacji przydatnych dla przyszłych pierwszoklasistów, a nawet zabaw ruchowych na szkolnym boisku. Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki!

„Podajemy ręce do zabawy w kole,

przy naszej piosence żegnamy przedszkole,

oraz naszą panią, lalki, piłki, misie,

żegnamy już dzisiaj żegnamy!”

17 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbyła się uroczystość Pożegnania Przedszkola. Wiewiórki podczas pierwszej części akademii w kolorowych kapeluszach i czapeczkach zaprezentowały inscenizację, w której odbyły wakacyjną podróż w góry i nad jeziora. Druga część była już bardziej oficjalna, a przedszkolaki zamieniły kapelusze kolorowe na birety granatowe. W tej części spotkania nie zabrakło nastrojowych piosenek, wierszyków, życzeń i podziękowań. Po pięknym występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, tabla ze zdjęciami koleżanek i kolegów oraz upominki. Pani Dyrektor oraz Pani Gosia i Pani Sandra podziękowały Rodzicom za wspólnie spędzone chwile i owocną współpracę. Słowa wdzięczności wyrazili także Rodzice. Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice dziękujemy za to, że byliście z nami i życzymy powodzenia na dalszym etapie edukacji!

„Szczęścia, nadziei, wiary, miłości

Rodzice moi wspaniali.

Z całego serca składam życzenia,

bądźcie na zawsze kochani!”

Z okazji Dnia Mamy i Taty Wiewiórki przygotowały program artystyczny, podczas którego zaprezentowały pełną humoru inscenizację: „Przygoda na łące” połączoną z nastrojowymi piosenkami i układami tanecznymi. Występ został zarejestrowany i nagrany na płyty, które dzieci podarowały Swoim Rodzicom. Nie obyło się także bez wiosennej sesji fotograficznej specjalnie dla Mamy i Taty:)

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasza koleżanka Lenka, reprezentująca naszą grupę została wyróżniona w konkursie plastycznym: „Nasza Ziemia - nasz skarb” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, wiedzy o ekologii i przyrodzie oraz rozwijanie kreatywności. Lenko serdecznie gratulujemy sukcesu!