Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Od samego rana czekały na nas same niespodzianki no i oczywiście prezenty!!!


Po śniadaniu wybraliśmy się do naszego przedszkolnego ogrodu na wspólne zabawy. Czekał na nas dmuchaniec na którym skakaliśmy do woli. Później bawiliśmy się z kolorową chustą animacyjną, puszczaliśmy kolorowe bańki mydlane, rysowaliśmy kolorową kredą. Było tyle radości i zabawy, a na zakończenie w ogrodzie przy stołach czekały na nas pyszności z grilla.
Długo zapamiętamy ten cudowny dzień, pełen radości i uśmiechu!

Bo można kochać mamę i tatę,
Papugę w kropki i jej krzyki
A w sercu na dnie mieć prócz tego
Zwyczajną miłość do muzyki ….( Majka Jeżowska )

 



Na naszych zabawach muzyczno- rytmicznych pojawiły się ostatnio kolorowe rurki. Ale nie jakieś takie zwykłe rurki, tylko Bum Bum Rurki , czyli najbardziej kolorowy instrument dla dzieci. Poszczególne Bum Bum Rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom, tworząc gamę.
Muzykowanie bum bum rurkami to nieograniczone możliwości wspaniałej zabawy oraz okazja do poznawania podstawowych elementów muzyki takich jak rytm i melodia...

  

Rytm i melodia, rytm i melodia,

on taki mocny, ona łagodna.

Nie przechodź obok nich bez podania ręki,

cóż warte życie jest bez piosenki....( Majka Jeżowska )

Zanim ktoś wymyślił komputer,to książeczki dla dzieci pisało się na maszynie do pisania...

Zanim ktoś wymyślił telefon komórkowy,to był telefon stacjonarny i trzeba było być w domu, żeby do kogoś zadzwonić…

Zanim ktoś wymyślił aparat cyfrowy, robiło się zdjęcia aparatem analogowym na kliszę... i trzeba było uważać z „pstrykaniem”, bo klisza miała tylko 24 lub 36 zdjęć...

Zanim ktoś wymyślił żarówkę to dom oświetlało się lampą naftową, a wcześniej świeczką...

Zanim ktoś wymyślił koło...to dopiero było ciężko...

Ach te wynalazki, jak one ułatwiają nam życie…

„Mali odkrywcy” i „Tajemnice świata” to aktualna tematyka naszych zajęć. Jesteśmy ciekawi, interesuje nas wszystko, chcemy poznawać jak najwięcej wiadomości o otaczającym świecie.

Ale czy zdajemy sobie sprawę, że wiedzę tą pomagają nam zdobywać nasze zmysły?

Co to są zmysły i jakich wrażeń nam dostarczają? Tego dowiedziały się dzieci podczas zabaw sensorycznych.

Umożliwiając dzieciom poznawanie świata przez patrzenie, słuchanie, dotykanie, wąchanie i smakowanie, pomagamy im tworzyć wielozmysłowy, najbardziej dla nich czytelny obraz otaczającej rzeczywistości.

Nasze zabawy kształtujące zmysły były proste i zwykłe, ale okazały się atrakcyjne i dzieci chętnie wzięły w nich udział.